SE PSEM MĚ BAVÍ SVĚT

Dobrý den. Jsem Veronika Hájková a se psem mě baví svět. Vždycky jsem věděla, že mi stačí podívat se na mého spokojeného psa a zalije mě pocit štěstí. Teď vím, že tohle štěstí si prožiju při pohledu na každého spokojeného psa. Prostě psi nás na těch svých vodítkách vedou k pohodě v životě. Učíme se od nich a když je nám ouvej, jsou mnohdy první, kdo nás běží zachránit.

Můj první pes byla bílá boxerka Ema, která měla umřít právě pro svou nestandardní barvu. Našla jsem ji v útulku v Modřanech při natáčení pořadu Chcete mě? a vybraly jsme ji s Martou Kubišovou, pro kterou jsem pět let psala televizní scénáře. Další pes a můj splněný sen buldok Belinda mi obrátil život naruby a byla z toho knížka Pes ve městě. A vlastně i další moje knížky jsou psů plné, stejně jako moje vysílání v Rádiu Junior, kde mám jako zvířecí agentka svůj pořad.

Všechno se dřív nebo později v tom lidském životě sejde. A moje cesta se s tou psí osudově propojila ve chvíli, kdy jsem vstoupila do organizace Se psem mě baví svět. Ta pomáhá psům, kteří se ocitli v nouzi, a potřebují najít svoje nové místo na světě. Vrací ty nemocné, zraněné, vystrašené a psychicky zlomené duše zpátky do života.

Vznikla knížka „Se psem mě baví svět“, kde Marta Kubišová, Robert Kodym, Ivan Mládek, a mnoho dalších psali o svých psech, Richard Genzer vytvořil psí desatero a v knížce byla řada dojemných vyznání psům, kteří lidem změnili život. Zorganizovali jsme akci „Se psem mě baví běh“, na které v pražské Stromovce startovalo přes tisíc běžců, a řadu koncertů „Se psem mě baví zpívání“.

Začali jsme vydávat kalendáře a v nich se k naší pomoci psům přidali Marek Eben, Lucie Bílá, Tereza Kostková Lucie Vondráčková, olympijská vítězka Katka Neumannová, Matěj Ruppert, Jan Dolanský a mnoho dalších.

Můj osobní příběh „se psem mě baví svět“ je nejen plný stovek příběhů, které jsem řečí těch pejsků napsala, já jsem je s nimi někdy i žila. Když jsme odváželi čivavy, které měly jít příští den na smrt, protože už nebyly schopné zabřeznout, když jsme pitbulce Jenny hledali ztracená štěňata, bohužel v té době už mrtvá, zatímco ona vyhublá na kost bojovala o svůj život, když jsme vyhrabávali z hnoje v chlívku malé yorkšíří holky, které dřív rozením vydělávaly paničce na živobytí. Takových příběhů jsem za ta léta zažila stovky, ne-li tisíce.

Ale v naší organizaci máme takové heslo: „za měsíc se dá změnit hodně, třeba celej svět.“

A když vidíte psa, který umírá na podvýživu, skoro už to vzdal, život s lidmi ho zklamal tak, že nemá ani chuť žít. A za několik týdnů zvesela odchází s novou rodinou do svého opravdového prvního domova, tak tohle na té práci miluju ze všechno nejvíc. To je to, co pokládám za velký smysl svého života.

Nebo mrňavého pejska, starého slepého, nemocného, který nikomu nestál za to, aby ho vzal k veterináři.. A on v dočasce rozkvete, získá sebevědomí, naučí se smát. A vy napíšete ten jeho příběh, který pak na Facebooku sdílejí tisíce lidí, a on si mašíruje domů až se mu za patama práší. To je ta obrovská odměna!

Organizace Se psem mě baví svět spolupracuje a pomáhá také dalším organizacím, dočaskám a mnoha útulkům.

Jako velký dar jsem přijala možnost spolupracovat a stát se součástí projektu Gump, který to nikdy nevzdává a pomáhá hned dvakrát. V „Se psem mě baví svět“ už jsme se přesvědčili, že je pořád hodně lidí, kteří mají srdce pro pomoc otevřené. Podporují různé charitativní akce, kolikrát koupí věc, kterou nikdy nebudou potřebovat, jen aby pomohli a přispěli.

Projekt Gump je ale jiný tím, že nabízí produkty, které jsou unikátní. Doktora Jiřího Pantůčka, který je vytvořil, znám řadu let. Vím, že vybudoval úspěšnou firmu jenom svým umem a srdcem. A taky takovou tou svou buldočí povahou, která všem věcem, které vytváří, dává obrovskou kvalitu. Ta kvalita je pro mě přesvědčivější než jakákoliv reklama v televizi. A já si myslím, že doktor Pantůček je taky vzácně dobrý člověk a miluje psy! A má úctu před životem, ať je lidský nebo zvířecí a chce všem vracet zdraví. A v téhle energii vznikaly produkty Gump. O tom, že jsou účinné jsem se přesvědčila, jak já při péči o desítky psů, které zachraňujeme, tak moje kolegyně které pečují o těžce nemocné psy a už nepříznivou diagnózu psů vzdávaly, zrovna tak i veterináři a další chovatelé psů.

Zelené Vendolí
Stará, týraná fen německého ovčáka. Tohle spojení bohužel v lidech nevzbuzuje zájem, a tak je Kettynka v našem útulku poměrně dlouho. Už ve chvíli, kdy přišla, měla velké potíže s chůzí na zadní nohy. Díky kloubnímu preparátu Gump, se její stav nehorší a ona si tak může užívat alespoň delší procházky kolem útulku, které jsou její jediná radost.

Horšovský Týn
Labrador Sam strávil po rozpadu své rodiny rok v kotci, krmený rohlíky a sladkostmi od sousedů. Byl abnormálně tlustý, což znamenalo při chůzi zátěž na jeho klouby, a trpěl velkými bolestmi. Nasazená dieta a kloubní preparát Gump z něj udělaly za pár měsíců šťastného, veselého a hlavně pohyblivého psa.

Srdeční záležitosti
Desetiletému voříškovi Mikešovi se po operaci nelepšil stav kvůli rozsáhlé infekci. Preparát Gump Onko nastartoval jeho imunitní systém a Mikeš se začal krásně hojit, ožil a už se konečně zase hrne z pelíšku do světa.

Azyl Tylda je domovem pro psí seniory, takže všichni jeho obyvatelé dobře znají kloubní přípravek Gump. Některým pomáhá zlepšit hybnost, ostatní ho užívají preventivně.

Dočasky DeDe
Dvouletá fenka staforda Bella (26kg) prodělala několik operací nohou, přípravek Gump klouby jsme jí přidávali do jídla měsíc a půl a zlepšil se stav kloubů i celková pohyblivost. Dříve bylo slyšet, když se zvedala, lehké křupání kostí a kloubů, to je teď taky pryč. Velmi se jí zlepšil i stav srsti. Gump na klouby mě zaujal svým složením, nechtěla jsem Belle zatěžovat organismus tabletami, které navíc psům ani tolik nechutnají. Určitě bych dávala i preventivně.
Kristýna Dočasky DeDe

Gump je ale také skutečný pejsek, jehož záchraně jsem byla přítomná. Gump je psí kluk, který si prožil všechny psí ztráty, psí bolesti a psí zklamání a samotu, ale protože to nevzdal, tak nakonec svůj domov našel. I tenhle příběh patří k projektu Gump. Je to zkrátka krásná energie mnoha lidí, kteří se rozhodli vrátit psům jejich štěstí.

Veronika Hájková